Teklif İsteyin Ara

Çelik Konstrüksiyon

celik-konstrüksiyonGünümüzde çelik konstrüksiyon ile ürün imalatı, çok çeşitli endüstriyel sektörlerde sıklıkla tercih edilmektedir. İnşaat endüstrisinden, ambalaj endüstrisine kadar bir çok alan ve ulaşımda yaygın olarak kullanılan bir metaldir. Modern çağın içinde endüstriyel işleyişte çelik konstrüksiyon imalatının olmaması neredeyse söz konusu dahi değildir. Çelik konstrüksiyon imalatı çok sayıda ekipmanın imalatında da yer bulmaktadır.

Çelik konstrüksiyon imalatı, ham madde çeşitlerinin birleştirilerek, değiştirilerek ve keserek yapı oluşturulması işlemidir. Güvenlik taleplerinin karşılanmasında da günümüz endüstrisinde birçok alanda çelik konstrüksiyon imalatı kullanılmaktadır. Çelik konstrüksiyon oldukça dayanıklıdır ve sert, ağır birçok yükü destekler niteliktedir. Havacılık, sağlık hizmetleri ve çok geniş endüstriyel alanlarda çok yönlü ve geniş kullanım alanına sahip bir özel imalat ürünüdür.

Elegant Çelik, her projeye uygun, yüksek güvenlikli ve düşük maliyetli çelik konstrüksiyon imalatı hizmetleri ile müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Günümüz koşullarında vakit nakit olarak nitelendirilmekte ve modern endüstride zamanın verimli kullanılması oldukça önem arz etmektedir. Düzenli hale gelen ve zamanlamanın bu kadar önem kazandığı günümüz modern endüstrisinin yüksek taleplerine ayak uydurmak ve en iyi hizmeti sunmak için firmamız profesyonel olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Çelik konstrüksiyon imalatı ve üretimi, ustalık isteyen ve tüm süreç boyunca çok çeşitli hizmetlerin birleştirilmesini gerekli kılan çok yönlü bir çalışmadır.

Çelik konstrüksiyon üretimi, oldukça detaylı bir imalat işlemidir. İmalat ve üretim aşamasında ki tek amaç ideal yapıyı oluşturmak için gerekli metalleri bir araya getirmek olmamalıdır. Bu süreçte analiz, tasarım ve kurulum hizmetleri büyük önem arz eden aşamalardır.

Çelik konstrüksiyon imalatı tamamlandıktan sonra montaj işlemleri başlamaktadır. Anca her yapı ve talep çok farklı hatta kişiselleştirilmiş olduğundan montaj süreçleri sanıldığından karmaşık bir hal almaktadır. Firmamız, sürecin her aşamasını ustalık ve titizlikle yürütmekte ve müşterilerine gereken tüm desteği sağlamaktadır.

Çelik konstrüksiyon imalatı, uzun, yorucu ve profesyonellik isteyen bir iş olmakla beraber oldukça kişisel bir üretim aşamasıdır. Elegant Çelik olarak bizler, imalat sürecinde ekibimiz ile birlikte birçok teknik kullanarak ideal uyumu yakalamak adına çalışmalarımıza hız kesmeden devam etmekteyiz.

Firmamız, Türkiye`nin her bölgesine ulaşmakla kalmamış, Asya ve Avrupa`nın da her bölgesine ulaşmayı hedef haline getirmiştir. Bu hedeflerimiz doğrultusunda sunduğumuz tüm hizmetlerimizden aldığımız olumlu geri dönüşler ve müşteri memnuniyetleri referansımız niteliğindedir.

Firmamız tarafından imal edilen çelik konstrüksiyon ürünlerde kullandığımız tekniklerde talepler doğrultusunda değişiklikler yapılabilmektedir.

Bu teknikler; kumlama, kesme, bükme ve kaplamadır.

Kumlama, Çelik konstrüksiyon imalatı üretiminde, fabrikasyon işlemi olan metal içinde yer alan yabancı maddelerin temizlenmesi amacıyla küçük boyutlardaki çelik boncuklara dayanan bir protokole dayanmaktadır. Bu teknik ile yüzeyler tamamen temizlenmekte ve bir sonraki aşama olan kaynak, boyama, cilalama ve diğer tüm hizmetler için kusursuz bir hale getirilmektedir. Bu nedenle oldukça yararlıdır ve tercih edilmektedir.

Kesme işlemi, çeliğin imalattan hemen önce, ihtiyaçlar doğrultusunda istenilen boyutlarda kesilmesidir. Çelik kesim işlemleri daha işlevsel ve verimli olması açısından çok çeşitli teknikler kullanılarak gerçekleştirilmektedir.

Bükme tekniği ile mimari mühendisliğe ayak uydurmak adına eğilen metalin bükülmesinin zorunlu kılındığı durumlar giderilmektedir. Bu teknik daha çok modern çelik konstrüksiyon tasarımlarında kullanılmaktadır.

Kaplama işlemi, çelik konstrüksiyon malzemelerin kaplanarak korozyon gibi istenmeyen durumların oluşmasını engellemek amacı ile uygulanmaktadır.

Elegant Çelik, sektörün en çok tercih edilen lider firmalarından olmak için hız kesmeden çalışmakta ve çelik konstrüksiyon imalatında da en güvenilir hizmeti sunmaktadır.