Teklif İsteyin Ara

Demir Doğrama

demir-dogramaDemirin yüksek ısılarda işlenerek şekillendirilmesi işlemine Demir Doğrama denmektedir. Fransızca dilinde ``fer forge`` olarak bilinen demir doğrama işlemi, konuşma dilinde sağladığı kolaylık sebebi ile ülkemizde de ferforje olarak zikredilmektedir. Ferforje, hem bir sanat hem de zanaattır. Ustalık ve tecrübe isteyen bir iştir. Geçmişte demir doğrama işleri el işçiliği ile gerçekleştirilse de günümüzde daha çok yüksek teknoloji cihaz ve makineler ile yapılmaktadır.

Elegant Çelik, demir doğrama sanatını titizlikle yerine getirirken, modern makineler kullanmaktadır. Firmamız, her ihtiyaca ve isteğe göre ferforje ürün tasarımı ve imalatlarını özenle gerçekleştirmektedir.

Demir doğrama ürünler günümüzde yaygınlaşmış ve bu durum demire büyük itibar kazandırmış olsa da maliyeti oldukça düşük bir işlemdir. Demirin dayanıklı bir metal olması, uzun kullanım ömrüne sahip olması ve güvenlik tedbirleri için ideal bir materyal olması gibi durumlar yaygın olarak tercih edilmesinde ki en önemli nedenlerdir. Üstelik sağladığı tüm bu avantajların yanında bütçe dostu olması da tüketicileri cezbetmektedir.

Demir doğrama çalışmaları özelleştirilebilen işlemlerdir. Kullanılacağı alana, kişisel tercihlere, istenilen ebatlara göre demir işlenebilmektedir. Demir doğrama işinde ustalaşmış kişiler, tasarımlar hakkında da oldukça geniş bilgi birikimine sahip kişilerdir ve müşterilerin karar vermelerine büyük ölçüde yardımcı olmaktadır.

Demir doğrama ürünlerinin çoğu düşünüldüğünün aksine taşıma kolay ürünlerdir. Günümüzde kullanım alanı artan ve yoğun ilgi gören portatif demir ürünler, ihtiyaçlar doğrultusunda tasarlanmaktadır. Bu ürünler yapboz gibi birbirine monte edilebilen parçalardan oluşurlar ve büyük kullanım kolaylığı sunarlar.

Halk arasında daha çok ferforje olarak bilinen demir doğrama hangi isim ile nitelendirilirse nitelendirilsin, uygun fiyatlı ve kaliteli olması ile gelecek dönemlerde de ilgi gören ve tercih edilen ürünler arasında ki yerini koruyacaktır. Birçok avantajı beraberinde getiren demir doğrama ürünleri, estetik görünümleri ile kullanıldıkları alanlara hareket katmaktadır.

Kaliteli, estetik ve uygun fiyatlı demir doğrama ürünleri için firmamız Elegant Çelik web sitesini inceleyebilir, daha detaylı bilgi almak için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Demir doğrama kapılar uzun bir geçmişe sahiptir. Bu kapılar geçmişten günümüze büyük ilgi görmektedir. Dayanıklı ve uzun ömürlü olmasıyla kapılarda tercih edilmesinin yanı sıra retro ve modern görünüm sağlaması ile de ön plana çıkmaktadır.

Ferforje ürünler arasında en çok ilgi görenleri kuşkusuz bahçe kapılarıdır. Bu ürünler sıklıkla karşılaşabileceğiniz, güvenlik amacıyla kullanılan dekoratif ürünlerdir. Demir doğrama bahçe kapıları istenilen ebatlarda hazırlanabilmektedir. Ayrıca uzun ömürlü olması ile uzun yıllar ilk gün ki hali ile kullanılabilmektedir. Bu kapılar istendiği takdirde otomatik kapı sistemleri ile senkronize edilebilmektedir.

Ferforje ürünler olumsuz hava şartlarına karşı üstün dayanıklılık sergilemektedir. Bu nedenle garaj kapılarında da ferforje kullanımı artmıştır. Doğal tasarımları ve şık görünümleri ile ferforje garaj kapıları, kaliteli bir görünüme ulaşılmasını sağlamaktadır.

Ferforjenin hava şartlarına olan bu üstün dayanıklılığı, garaj kapılarında ferforjenin kullanımının başlıca sebeplerinden biri olmuştur. Bunun dışında naturel tasarımlarıyla ferforje garaj kapıları, bahçenizle bütünleşik ve doğal, aynı zamanda şık ve kaliteli bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.

Elegant Çelik, ferforje garaj kapı modellerinde müşteri istekleri ve alan ihtiyaçlarını değerlendirerek özenli bir çalışma süreci yürütmekte ve tasarımlarını müşterilerine sunmaktadır.

Demir doğrama sanatı yalnızca kapı üretiminde uygulanmaz. Çok geniş bir üretim alanına sahiptir. En yaygın olanları ve yoğun ilgi görenleri kapılar olmasına karşın, balkon korkuluk, merdiven trabzanları, duvar korkulukları, pencere korkulukları, sehpa, masa sandalye, aksesuar, yatak, sedir, karyola, dresuar, ayna, havluluk, avize, koltuk takımı, puf yapımında ve hatta mimaride de kullanılmaktadır.