Teklif İsteyin Ara

ENDÜSTRİYEL KAPILAR

endüstiriyel-kapilarEndüstriyel yani seksiyonel kapı sistemleri, depo, fabrika ve otopark girişlerinde kullanılmak amacı ile tasarlanmış ürünlerdir. Ayrıca, malzeme giriş çıkış ve araç geçiş noktalarında da kullanılmaktadır. Endüstriyel kapılar, tasarımlarında kullanılan çelik poliüretan dolgulu malzemeler sebebi ile üst düzey güvenlik sağlamaktadır. Aynı zamanda enerji tasarrufu açısından da endüstriyel kapılar, oldukça avantajlı ürünlerdir.

Show room gibi iç mekanın görünmesinin önem arz ettiği alanlarda da şeffaf pleksi glass kullanılarak imal edilen endüstriyel kapılar rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bu ürünler sağladıkları transparanlık ile tercih edilen seksiyonel kapılar arasında yer almaktadır.

İzolasyon ön planda tutan seksiyonel kapı sistemleri ile tesislerde hız gerektiren yükleme ve boşaltma çalışmaları için en uygun tercihler arasında yer almaktadır.

Endüstriyel kapılar oldukça uzun ömürlü ve dayanıklı ürünlerdir. Poliüretan dolgulu iç malzemeleri ve dış çelik ya da opsiyonel alüminyum paneller, bu ürünlerin kullanım ömrü ve dayanıklılıklarını büyük ölçüde etkilemektedir.

Endüstriyel kapıların sağladıkları en büyük avantajlardan biri de kauçuk fitiller ile izolasyonlarının yüksek olması ve bu sayede her türlü sızmanın önüne geçiyor olmasıdır. Bu özelliklerinin yanı sıra oldukça güçlü yalıtım özellikleri de bulunmaktadır.

Otomatik ya da manuel olarak kullanılabilen endüstriyel kapıların açılıp kapatılmaları oldukça kolay ve zahmetsizdir.

Otomasyon sistemine sahip kapılarda pnömatik emniyet sistemleri bulunmaktadır. Böylelikle kapı altında kalan herhangi bir araç ya da malzemenin zarar görmesi engellenmektedir. Bu emniyet sistemleri 5mbar basınç hassasiyeti ile kapının basınç değişikliğini algılamasını ve tekrar açılma moduna girmesini sağlamaktadır.

Endüstriyel kapılar üst düzey kullanım güvenliğine sahip ürünlerdir. Kapılarda yer alan halat kopma ve yay kırılma kazalarına karşı da bir emniyet sistemine sahiptirler.

Seksiyonel kapılar tavana doğru kayarak açılan ürünlerdir. Bu durum iç mekan kullanımı açısından oldukça verimlidir. Üstelik bu sayede kapı açıklığı daha net kullanılabilmektedir. Endüstriyel kapılar, standart, yüksek, düşük veya giyotin yataklama seçenekleri değerlendirilerek uygulanabilmektedir.

Endüstriyel seksiyonel kapılar ile ilgili her türlü soru ve bilgi için profesyonel ekip arkadaşlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. Elegant Çelik, yüksek müşteri memnuniyeti ilkesi ile endüstriyel kapı imalatı, montaj ve servis hizmetleri sunmaktadır.

Unutulmamalıdır ki, her mekanik üründe olduğu gibi endüstriyel kapılarda da düzenli bakım ve onarım yaptırılması oldukça önemlidir. Kapıların çalışma sıklığı ve kullanım şekillerine bağlı olarak değişmekle birlikte, düzenli olarak bakım gören kapıların ortalama olarak 12 yıldır. Daha sonra sadece yaylar değiştirilerek çok düşük maliyetler ile bu kapılar kullanılmaya devam edilebilir.

Endüstriyel Kapıların Kullanım Alanları

Bu kapılar çok yönlü ve yaygın kullanılan ürünlerdir. Hızlı olmaları ve hava akımını engellemeleri ile çoğunlukla tercih edilirler. Ayrıca ses ve gürültü kirliliğine karşı oldukça hassas ürünlerdir ve hava kirliliği ile rutubet oluşumunun da önüne geçerler. Dayanıklı ve uzun ömürlü ürünler olmalarının yanında oldukça güvenli otomasyon sistemleridir. Yalıtım gücü ve hızları ile iş yerlerinde verimin artmasına katkı sağlarlar.

Yaygın olarak; Fabrika, depo, garaj, otopark, üretim tesisi, şahsi mülk ve konutlar, oto yıkama işletmeleri, oto galeriler, atölye, fuar alanları ve sergiler, mal kabul alanları, avm`ler gibi birçok alanda kullanılmaktadır.

Endüstriyel kapılar tüm bu alanlarda iş hızını artırmak, güvenliği sağlamak, görsel olarak zenginlik katmak ve kapı alanlarını daha işlevsel olarak değerlendirebilmek amaçları ile kullanılmaktadır. Ayrıca montaj ve kullanım kolaylığı sunması da ürünlerin tercih edilme nedenleri arasında yer almaktadır.

Bu kadar işlevsel, güvenli ve pratik ürünler olmalarının yanında enerji tasarrufu açısından da avantajlar sağlayan endüstriyel kapılar, düzenli periyotlarla bakım ve onarıma tabi tutulmalıdır.