Teklif İsteyin Ara

OTOMATİK PANJUR

garage-factory-storage-gatePanjur, çok eski dönemlerde kullanılan ve pencereleri güneş ışığı, hava şartlarına bağlı durumlar ve darbelerden koruyan pencere paletleriydi. Ancak günümüz modern dünyasında panjur kullanım alanları genişlemiş ve gelişmiştir.

Eski dönemlere bakıldığında yalnızca fiziksel güç ile kontrol edilen panjurlar, günümüzde motorlar ile senkronize edilerek hızlı, efektif ve pratik bir hal almıştır. Otomatik panjur olarak bilinen motorlu panjurlar, motor sistemleri ile birlikte birçok ihtiyacı karşılamaya başlamıştır.

Farklı çeşit ve modelleri bulunan otomatik panjurlar, Elegant Çelik tarafından özenle üretilmektedir. Oldukça fonksiyonel olan ve teknik özellikleri bakımından profesyonel işçilik gerektiren otomatik panjurları ile firmamız müşteri memnuniyetini sağlamaya yönelik çalışmalar yürütmekte ve hizmetler sunmaktadır. Kullanıldığı bölge ve kullanım açısından birçok farklı model ve tasarımı bulunan otomatik kepenklerin tercihi ihtiyaç ve istekler doğrultusunda yapılmaktadır.

Otomatik panjur sistemlerinin kullanım alanları gün geçtikçe artmaktadır. Kullanıcılarına pek çok avantaj sunmasının yanı sıra bu kadar çok tercih edilmesinin nedenlerinden biri de şık ve dekoratif bir görünüm sağlamasıdır. Otomatik panjurlar zarif tasarımları ve şık görüntülerinin yanında en güvenli koruma sistemlerindendir.

Otomatik panjur sistemlerinin birçok avantajı bulunmaktadır. Yağmur, rüzgar, kar ve aşırı sıcaklar gibi olumsuz dış etkenlere karşı üstün koruma sağlamaktadır. Maddi anlamda önem arz eden işyeri ve mağazaların korunmaları açısından gerekli görülen güvenlik sistemleri arasında yer almaktadır. Ayrıca hırsızlık vakalarının önüne geçmek maksadı ile de ev ve iş yerleri için caydırıcı rol oynamaktadır.

OTOMATİK PANJUR SİSTEMLERİNİN FONKSİYONEL ÖZELLİKLERİ

Otomatik panjur sistemleri oldukça fonksiyonel ürünlerdir. Kapatıldıkları zaman, kullanıldıkları alanın dışarıdan gözlenmesine tamamı ile engel olmaktadır. Mahremiyet açısından önem arz eden bu durum, kişileri panjur kullanımına teşvik etmektedir. Ayrıca hırsızlık gibi talihsiz olayların önüne geçilmesinde de otomatik panjurlar büyük rol oynamaktadır.

Otomatik panjur sistemleri, kullanıldıkları alanları, olumsuz tüm dış etmenlere karşı koruyarak sert iklim şartlarından da zarar görülmesinin önüne geçmektedir.

Güneş ışınlarından zarar görmesi mümkün olan her türlü eşya, mobilya ve elektronik cihazların bulunuğu ve depolandığı tüm alanlarda, güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı üst düzey koruma sağlamaktadır. Aynı zamanda otomatik panjurlar dekoratif formlarda tasarlanabilen ürünler olduklarından, tüm koruma etkilerini şık bir görünüm ile sunmaktadır.

İyi bir yalıtım ürünü olan otomatik panjurlar, yük ses ve gürültü kirliliğini engelleyerek, kullanıldığı alanı bu durumlardan izole etmektedir.

Otomatik panjur sistemleri fiziksel güç gerektirmeden kendiliğinden açılıp kapandığı için kullanım açısından oldukça pratiktir.

Otomatik panjurlar teknik olarak, yüksek derecede ısı, ses ve ışık izolasyonu sağlamaktadır. Bu yönü ile maddi açıdan bütçelerin korunmasında büyük rol oynamaktadır.

Uzaktan kumanda ya da sabit bir buton kullanılarak açılıp kapatılabilmektedir. Farklı ebat ve tasarımlarda, alüminyum ekstrüzyon lamel veya poliüretan dolgulu alüminyum lamel malzemeler kullanılarak üretilen ürün seçenekleri mevcuttur.

Tüp motorları ile zorlanmaların etkisi ile oluşabilecek ısınmaları termik olarak korumaktadır. Otomatik panjur sistemlerinin kesintisiz bir güç kaynağı bulunmaktadır ve çalışmaları açısından büyük özenle tasarlanmaktadır.

Otomatik panjur sistemlerine ait tüm ürünler bir çok farklı çeşit ve model seçeneğine sahiptir. Bu ürünler imal edilirken teknik analizler yapılmaktadır ve kullanılacağı alanın mimari yapısına uygun tasarımlar yapılmaktadır. Ayrıca içeriğinde yer verilen alüminyum malzemeler sayesinde paslanma gibi durumların oluşması önlenmektedir. Bu ürünler oldukça uzun kullanım ömrüne sahiptir.

Firmamız tarafından sunulan otomatik panjur sistemleri, son teknoloji ürünlerden oluşmakta ve müşterilerimize çözüm odaklı estetik ürün hizmetleri deneyimi sunulmaktadır.

Otomatik panjur sistemleri, montajından kurulumuna ve hatta kullanımına kadar her süreçte oldukça pratik ürünlerdir.

Elegant Çelik, siz değerli müşterilerine otomatik panjur hizmetlerini son teknoloji sistemler ile profesyonel ürün destek süreci ile sunmaktadır. Kalite ve uygun fiyatın birleştiği ürünlerimizi web sitemizden inceleyebilir, daha detaylı bilgi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.