Teklif İsteyin Ara

YANA KAYAR BAHÇE KAPISI

bahce-kapilariYana kayar bahçe kapıları, güvenlik amacı ile kullanılan kapı sistemleri arasında yer almaktadır. Konut ve villa sahiplerinin yanı sıra özel ve resmi her türlü kurum girişleri içinde sıklıkla tercih edildiği görülmektedir. Yana kayar bahçe kapılar, iç mekana giriş çıkışların kontrol altında tutulması ve yabancıların girişinin engellenmesi açısından oldukça işlevseldir.

Yana kayar bahçe kapıları özellikle güvenliğin sağlanması amacı ile kullanılan otomasyon sistemleridir. Ferforje uygulamalar ve lazer tasarımları ile birçok alana uyum sağlarlar. Dekoratif görünüşleri sebebiyle, şahsi mülkler ve villaların çevre düzenlemesi mimari yapıları ile senkronize bir görünüm sunarlar.

Yana kayar bahçe kapıları genellikle geniş bir alana uygulanmaktadır. Bu durumda kullanımının pratik olması oldukça büyük önem arz etmektedir. Yana kayar bahçe kapılarında, asma kapı sistemi, ray sorunları gibi olumsuz durumlar ile uğraşılmadan güvenlik sağlanmaktadır. Ayrıca yana kayar bahçe kapıları, bozuk zemin ve eğimin yanı sıra kötü hava koşullarından da olumsuz olarak etkilenmeden sürekli olarak işlevlerini yerine getirerek çalışmaya devam ederler.

Elektrik kesintisi gibi durumlarda, yana kayar bahçe kapılarını manuel olarak kullanmak mümkündür. El ile kontrol edebilme olanağı sunarlar. Uzaktan kumanda ya da sabit buton kontrolü gibi pek çok kontrol sistemi de yana kayar bahçe kapılarına rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Yana kayar bahçe kapıları, otomatik bahçe kapı motoru, uzaktan kumanda, emniyet fotoseli, kremiyer dişli, ikaz ışıkları gibi ana parçalardan oluşmaktadır.

Bahçe kapı motorları, elektrik gibi bir güç kaynağı kullanarak kapıların otomatik olarak açılıp kapanmaları ve çalışmalarını sağlayan en önemli parçalardır. Motor bakımları düzenli olarak yaptırıldığı ve doğru kullanıldığı takdirde uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir. Kötü hava koşulları ve dışarıdan gelebilecek herhangi bir darbeye karşı oldukça dayanıklı olan bahçe kapı motorları, düzenli bakım ve onarımları yapılmadığı takdirde arıza durumlarıyla karşı karşıya kalabilmektedir.

Uzaktan kumandalar, yana kayar bahçe kapılarının uzak bir mesafeden kontrol edilmesini sağlamaktadır. Yana kayar bahçe kapıları yeterince hızlı hareket edebilen ürünler olmadıklarından araç ile kapıya yaklaşan kişiler, belli bir mesafeden kapı kontrolünü uzaktan kumanda ile sağlamaktadır. Böylelikle araç kapıya vardığında kapı açılmış vaziyette bulunmaktadır.

Kremayer Dişli, yana kayar bahçe kapılarında dönme hareketini doğrusal hareketlere çevirebilmek amacıyla kullanılmaktadır. Kremayer dişlisi yana kayar bahçe kapılarında yer alan en önemli parçalardan biridir ve doğrusal olarak hareket ederek, pinyon dişlisinin dönme hareketini yerine getirmesini sağlamaktadır. Yana kayar bahçe kapıları çalıştırıldıkları anda motor devreye girerek krameyer dişlisini döndürür ve kapının açılıp kapanma hareketleri yerine getirilmiş olur.

Emniyet Fotoseli, yana kayar bahçe kapılarının çalışması esnasında kullanılan güvenlik sensörleridir. Bu fotoseller sayesinde açılıp kapanma esnasında kapı ağzında ki her nesne araç veya canlı algılanarak geri hareket sağlanır ve böylece olası kazaların önüne geçilmiş olur. Bu sistem, yana kayar bahçe kapılarında kızıl ötesi sinyaller vasıtası ile alıcı ve verici olarak çalışan bir üniteye sahiptir. Alıcı ve vericiler birbirlerini görecek şekilde monte edilerek sistem kapı otomasyonuna kurulmaktadır.

İkaz lambaları, yana kayar bahçe kapılarında kesinlikle ışık vermek amacı ile kullanılmazlar. Bu lambaların amacı, kapının çalıştırıldığına dair sinyal verilmesi ve istenmeyen kazaların engellenmesidir. İkaz lambaları, yana kayar bahçe kapılarında mutlak suretle yer alması gereken en önemli parçalardan biridir.

Bilindiği üzere yanar kayar bahçe kapıları nispeten ağır hareket eden otomatik kapılardandır. Ancak firmamız yedek parça hizmetlerinde hızlı kapılar için tasarlanmış bahçe kapı motorları da yer almaktadır. Bu motorlar, kapı önünde yaşanan zaman kaybının önlenmesi adına kullanılmaktadır.

Elegant Çelik, kaliteli malzeme ve profesyonel işçilik ile üretimini gerçekleştirdiği tüm ürünleri uzman ekibi ile birlikte müşterilerine ulaştırmaktadır. Sektörde yılları aşkın tecrübesi ile firmamız, tüm Türkiye`nin yanı sıra Asya ve Avrupa`nın da birçok bölgesine ürünlerini ulaştırmaktadır. Diğer tüm ürün ve hizmetlerimiz gibi yana kayar bahçe kapıları imalat, servis ve montaj hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.