Otomatik Kepenk Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Otomatik kepenk yaptırırken nelere dikkat edilmeli? Hiç düşündüz mü? Güvenlik, hayatımızın her alanında öneme sahiptir. İş yerlerinde de güven dendiğinde ilk akla gelen önlemlerden biri kepenklerdir.

Günümüzde yaşanan gelişmeler neticesinde artık otomatik olarak kullanılan kepenkler, genelde iş yerlerinde kapı ya da pençelerin kapanması amacıyla kullanılır. Hem yüksek koruma sağlamaları hem de estetik görünüme sahip olmaları nedeniyle çok yaygın kullanılır.

Otomatik kepenk yaptırırken nelere dikkat edilmeli

Otomatik Kepenk Çelik mi Yoksa Alüminyum Mu Daha İyi?

Çelik kepenkler alüminyum kepenklere karşı daha dayanıklı ve kullanışlıdır. Fakat her ikisinin kendine göre bazı özellikleri vardır. Bunlar göz önüne alınarak karar verilmelidir. İşte alüminyum mu çelik mi merak edenler için cevaplar:

  • Çelik kepenkler de alüminyum kepenkler de rüzgâr geçişini önleyecek kadar güçlüdür.
  • Çelik kepenkler biraz daha sesli çalışırken alüminyum kepenkler daha sessiz çalışır.
  • Bütçe açısından bakıldığında alüminyum kepenkler daha pahalıdır, çelik kepenkler daha hesaplıdır. Hem dayanıklı olması hem de ekonomik olması açısından bu yüzden çelik kepenkler çok fazla tercih edilir. Hem alüminyum kepenkler hem de çelik kepenkler farklı renklere ve tasarımlara sahiptir.

Her sektörde olduğu gibi otomatik kepenklerde de birbirinden farklı birçok çeşit vardır. Kaliteli bir kepenk hizmeti alınarak yüksek güvenlik sağlamak ve böylece olası hırsızlıkları önlemek da mümkün hale gelir.

Önceden manuel olarak açılıp kapatılan kepenklerin artık otomatik hale gelmesi ile sağladığı avantajlardan biridir. Otomatik kepenk yaptırırken nelere dikkat edilmeli sorusunun cevabı şu şekilde verilebilir:

  • Kepengin kullanım amacı: Mağaza, depo ya da iş yeri gibi nasıl bir alana yapılacağı önemlidir. Bu amaca göre sunulan seçenekler tercih edilmelidir.
  • Kullanım sıklığı: kepengin bir günde ortalama olarak kaç kere açılıp kapanacağına göre otomasyon sistemi oluşturulur.
  • Çevresel faktörler: çevresel faktörler göz önüne alınarak en uzun ömürlü kullanımı sağlayacak olan etkiler göz önüne alınmıştır.
  • Bölge: kepengin kullanılacağı bölgede ses faktörü, yalıtım özellikleri gibi etkenler göz önüne alınmalıdır.
  • Motor: kepenk motoru, otomatik kepenklerde en önemli etkendir. Açma – kapama esnasında uzun ömürlü olması da kullanılan motorun ve malzemelerin kalitesi etkiler.

Otomatik kepenk alırken nelere dikkat edilmeli sorusunun cevabı; tercih edilen kepenklerin, kaliteli kepenk üretimi firması tarafından temin edilmiş olması ise en önemli faktördür. Böylece otomatik açma – kapama sistemi de dahil tüm özelliklerinin daha kalıcı olması sağlanır.

Kepenk tercihi yaparken tercih edeceğiniz parçaların kalitesi hem maliyeti etkiler hem de kullanım ömrünü etkiler. Kullanılan kepenk kumandasının kalitesi ve özellikleri bile fiyatları değiştirir.

Elegant Çelik olarak hizmet verdiğimiz otomatik kepenk konusunda iletişime geçerek ücretsiz şekilde bilgi alabilir, merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Kurumsal

İletişim Bilgileri

© 2024 · Elegant Çelik| Tüm Hakları Saklıdır.